Przechwytywanie2Atrakcyjne położenie obiektu Holiday, znajdującego się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego i bliskość Suwalskiego Parku Krajobrazowego sprawia, że jest to znakomite miejsce do organizacji wszelkich form aktywnego wypoczynku oraz imprez integracyjnych.

Wokół ośrodka rozciągają się dziewicze lasy i czyste jeziora. Od jeziora Wigry oraz zaplecza pływackiego dzieli nas zaledwie kilometr drogi. Dojechać tam można rowerem wzdłuż ścieżki rowerowej Green Velo przebiegającej tuż obok Holiday.

Do licznych wędrówek możemy wybrać szlaki piesze i rowerowe. Natomiast fani sportów wodnych odnajdą wiele podmiotów oferujących profesjonalne spływy kajakowe nad jeziorem Wigry. Zainteresowanych wycieczkami na pewno urzekną inne akweny wodne, których na Suwalszczyźnie nie brakuje.

Turystom zainteresowanym ekologią polecamy wizytę w Muzeum Wigier im. Alfreda Lityńskiego w Starym Folwarku. Poprzez wystawy stałe i okresowe, filmy, prezentacje multimedialne można poznać historię okolicznego terenu, jego bogactwo przyrodnicze i kulturowe. Przebywając w Suwałkach warto odwiedzić Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny oraz Muzeum im. Marii Konopnickiej.

Ceniącym ciekawe atrakcje przyrodnicze polecamy podróż w kierunku północnym do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. W jego pobliżu warto zobaczyć głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą, Górę Cisową oraz rozkoszować się pięknem przyrody w Smolnikach (gdzie znajduje się punkt widokowy). Turystom aktywnym proponujemy wizytę w WOSiR Szelment. Zimą można tam uprawiać sporty zimowe na wielu trasach zjazdowych, latem korzystać z parku linowego, nart wodnych, paintballa, czy minigolfa.

Osobom zainteresowanym religią polecamy wizytę w byłym klasztorze Kamedułów w Wigrach, oddalonym o 6,1 km od naszego ośrodka. Ceniącym całodzienne wyprawy polecamy wycieczkę po Augustowie (około 40 km od Holiday). W trakcie podróży polecamy zawitać do Sanktuarium Maryjnego Studzieniczna.

Rodzinom z dziećmi polecamy wyjazd w okolice Puńska, gdzie znajduje się Wioska Bajek „Wioska Dwóch Mistrzów”. Przy okazji warto zwiedzić Osadę Jaćwiesko-Pruską, czy pobliską pracownię rękodzieła ludowego. Podobny Ogród Bajek “Sowa”, w którym można spędzić miło wiele godzin z dziećmi mieści się w Kaletniku.

Więcej atrakcji prezentujemy w postaci mapy. Prosimy użyć kółka myszki lub przycisków nawigacji (+/-) do zmiany jej oddalenia-przybliżenia.

W ośrodku wypoczynkowym “Holiday” nie ma czasu na nudę. Bliskość licznych atrakcji sprawi, że Państwa pobyt na Suwalszczyźnie stanie się wyjątkowy, a nasza obsługa pomoże Państwu w zorganizowaniu dogodnej wycieczki.